برنامه ی نشست های آزاد سه شنبه 7/7/94
چاپ و دانش پیش از چاپ / مدرس : محمد صحرادی / ساعت : 18-17

این دوره رویکرد نوینی است به فراگیری و انتقال جدیدترین دانش و فن آوری در صنعت چاپ و کاغذ.
شرکت کنندگان در این دوره فرا می گیرند:
- چالش های چاپ مرکب 400 درصد، چرا وکتور؟ چرا پیکسل؟ رفتار با متن، تکنیک های خط برش، تیغ و قالب
- چالش های چاپ در طراحی، مدیریت رنگ در پردازش چاپ، مونتاژ الکترونیک شیت، آماده سازی واجرای نهایی
- مواد و متریال ها، پوشش ها، محاسبه‌ی قیمت و ...
- همراه با تمرین های تعاملی، نمایش فیلم و انیمیشن، تصاویر گرافیکی و ارایه ی نمونه های موفق با توضیحات روشن و جذاب.
- دستور العمل های عملی و بنیادی به همراه مباحث نظری، گام به گام شما را به فرآیند نهایی تولید هدایت می کند، تا بتوانید نیازهای شخصی خود را در اجرای حرفه ای برطرف ساخته و نتیجه‌ای درخشان از چاپ به دست آورید.
فراتر از تصویر/ مدرس: ساسان پناهی / ساعت : 19-18

دست‏کاری دیجیتال در عکس شامل دو بخش اصلی ویرایش‏های واقع‏ گرایانه یا (Technical Retouching ) و خلاقانه (Creative Retouching) است. ویرایش‏های واقع‏گرایانه یا تکنیکی با هدف تصحیح رنگ، بهبود کنتر‏است و رفع مشکل WB ، و ویرایش های خلاقانه به منظور اهداف تجاری، تبلیغاتی ، مد و غیره انجام می شود.

در این دوره قصد داریم به بررسی قابلیت های پنهان ‏کار با دستورها و روش‏های ویرایش عکس در فتوشاپ در دو بخش تکنیکی و خلاقانه بپردازیم. این روش‏ها شامل رمز‏گشایی از توان پانل کانال‌ها، مد رنگی Lab ، تاثیر مد‏های ترکیبی در فرآیند ویرایش عکس، کار با مبدل ACR ، ویرایش پرتره و آماده‌سازی تصاویر برای خروجی‌های مختلف تخصصی مانند صفحات وب و چاپ های حرفه ای است.
بازسازی، فرآوری و درون افزایی عکس‏های دیجیتال از پس زمینه تا پیش زمینه، جان‏ تازه‏ای به تصویر می بخشد که بیننده را به دنیای ماورای هر تصویر می کشاند.دغدغه های تصویرگر حرفه ای / مدرس: مرتضی زاهدی / ساعت : 20-19

هنر معاصر- بنا به باورهای بنیادین و فراگیر- از فرط پیچیدگی شناخت ناپذیر و تنوع قالب‌ها، اسلوب ها و موضوع‌ها
چشمگیرتر شده و مدیاهای سنتی در هیاهوی مدیاهای جدید گم شده و اساسا دغدغه‏ های هنر متنوع شده است.
در این میان تصویرگری نیز از این قاعده مستثنا نبوده و دامنه اش به شکل مهیجی در بدنه‌ ی هنرمعاصر گسترش یافته است، اما تلقی‏ای که از تصویرگری در ایران وجود دارد با آن چه در دنیای غرب در حال شکل‏گیری است، به کلی متفاوت است.
بنابراین ما در کارگاه « دغدغه‌های تصویرگر حرفه‌ای» تلاش می‏کنیم مباحث جدید و چالش ‏برانگیزی برای علاقه ‏مندان به این رشته مطرح سازیم.